Завершено другий українсько-польський проект «Школа молодих спікерів – дебатні клуби»

2 червня, на базі Вінницької академії неперервної освіти, відбулася фінальна конференція у рамках спільного українсько-польського проекту «Школа молодих спікерів – дебатні клуби  у Вінницькій області. Видання 2». Засідання відбулося за участі заступника голови обласної Ради Михайла Кременюка, директора Депатраменту освітиі науки Вінницької облдержадміністрації Володимира Буняка, Віце-консула Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці Агнешки Гуральської, керівника Секретаріату ВОАОМС Віктора Вікалюка, проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва Вінницької академії неперервної освіти Олени Герасімової,  а також члена правління фундації «FERSO» Ярослава Ващика, спеціаліста Департаменту промоції та міжнародного співробітництва Маршалківської Управи Лодзинського воєводства Міхала Пєтранека, та представників Вінницької Асоціації органів місцевого самоврядування.

  • Сьогодні ми зібралися з нагоди реалізації останнього етапу проекту «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області. Видання 2». Проект виявився досить успішним та отримав масу позитивних відгуків від його учасників. Завдяки польській стороні, Вінницькій обласній Асоціації органів місцевого самоврядування, департаменту освіти ОДА, нам вдалось реалізувати такий масштабний та суспільно-корисний проект. Адже він матиме значний позитивний результат не лише для Вінницької області, а й для розвитку демократичного суспільства країни. Молоді люди з навичками висловлення своєї думки та вміннями захищати інтереси, як свої так і суспільства, – є основою для соціальних змін. Сподіваюсь, що проект матиме продовження і в наступному році, – мовив Михайло Кременюк, відкриваючи фінальну конференцію.

Керівник Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА Володимир Буняк зазначив, що подібні проекти є вкрай важливими для нашого сьогодення. Адже фони формують свідому молодь, яка в подальшому стане рушієм змін у державі.

  • Проект згуртував навколо себе чи не все освітнє середовище області. А самі дебатні клуби дають можливість учням познайомитись один з одним, завести нові знайомства, пізнати себе самого та розкрити свої можливості. Це все можливість рухатися вперед та формувати новий світогляд та громадянську свідомість, – додав Володимир Буняк.

Віктор Вікалюк  привітав польську делегацію та учасників проекту з його успішним завершенням. Він зауважив, що проект «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області. Видання 2» є чи не єдиним таким проектом, що реалізовується на теренах України.

  • Мене часто запитують, яке відношення ВОАОМС мє до питань освіти. А відповідь проста: сьогодні Асоціація об’єднує навколо себе 540 рад, в яких проживає 1 млн 360 тис жителів області. Значну частину цих жителів становить саме молодь., яка через 5-10 років буде формувати і будувати Україну. Одним з атрибутів для розбудови демократичної держави є саме політична культура. А ми сьогодні займаємось тим, що вчимо молодь правильно висловлювати свою думку, аргументувати її та доводити словами, а не кулаками. Тому вважаю, що цей напрямок дуже важливий для нас і для майбутнього України, – мовив Віктор Вікалюк.

Керівник Секретаріату ВОАОМС додав, що завдяки успішній реалізації проекту 2017 та 2018 років, 54 педагоги – учасники проекту, стали тренерами, які знають, як організовувати учнів, створювати дебатні клуби та вести дискусії. Вони розповсюджуватимуть свій досвід на теренах Вінниччини, та відповідатимуть за діяльність дебатних клубів у себе в районах.

Віце-консул Генконсульства Республіки Польща у Вінниці Агнешка Гуральська подякувала організаторам проекту за його  успішну реалізацію.

  • Важливо, щоб молоді люди спілкувалися між собою, вчилися взаємодіяти між собою та комуні кувати. Такі проекти, як «Школа молодих спікерів…» формують громадянське суспільство, яке потрібне для того, щоб будувати дружні і зрілі політичні відносини між країнами, – додала пані Агнешка Гуральська.

Про результати реалізації минулорічного проекту присутнім розповіли Наталя Фасоля та Олекснандр Бабкін, а діяльність новоутворених дебатних клубів презентували  вчитель англійської мови, педагог-організатор П’ятківської загальноосвітної школи І –ІІІ ступенів(Бершадський р-н) Аліна Янчук, та вчитель історії та правознавства СЗШ  І-ІІІ ступенів № 9  м.Козятин  Олександр Тітарчук Олександр.

Після офіційної частини, учасники конференції перейшли до підготовки та провели дебати. Варто зауважити, що частину фінальних дебатів було перенесено безпосередньо до шкіл, – завершальні дебатні зустрічі пройшли у 4 школах, які приймали участь в проекті – у ЗОШ Тиврівського, Немирівського, Літинського та Вінницького районів. Робота учнівських дебатних клубів зафіксована та згодом буде доступна для загалу і слугуватиме ознайомчим матеріалом для інших вчителів, які планують створювати дебатні клуби.

На завершення всі учасники проекту «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області» отримали сертифікат учасника та подарунки від польських колег.