Запрошуємо на фінальну конференцію по проекту «Школа молодих спікерів-дебатні клуби у Вінницькій області. Видання 2»

2 червня об 10.00 год  в актовому залі Вінницької академії неперервної освіти (вул. Грушевського 13) відбудеться офіційне відкриття фінальної конференції по проекту Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування та Фундації Ферсо (Польща) за підтримки Управлінської управи Лодзинського воєводства Республіки Польща «Школа молодих спікерів-дебатні клуби у Вінницькій  області. Видання 2».

Фінальна конференція є третім, завершальним етапом реалізації проекту «Школа молодих спікерів-дебатні клуби у Вінницькій  області». Під час заходу підбиватимуться підсумки та результати проекту. Крім того, учні та вчителі, які є учасниками проекту, демонструватимуть набуті навички ведення дискусії перед незалежним, широким колом слухачів та ЗМІ.

У відкритті конференції візьмуть участь:

  • Заступник голови обласної ради Михайло Кременюк
  • Заступник голови–директор Департаменту освіти Вінницької ОДА Ігор Івасюк
  • Генеральний консул Республіки Польщі в м. Вінниця  Дамян Цярціньский
  • Ректор КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» Степан Дровозюк
  • Керівник Секретаріату ВОАОМС Віктор Вікалюк
  • Спеціалісти Лодзинського воєводства
  • Члени правління Фундації «Ферсо»
  • Вчителі – учасники проекту «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області»  2017р. та 2018 р.

«Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області. Видання 2» – це продовження минулорічного проекту, спрямованого на учнів і вчителів із сільської місцевості і малих міст Вінниччини. Його метою є розвиток навичок, корисних для функціонування в демократичному суспільстві: робота в команді, «критичне мислення», міжособистісне спілкування, публічне представлення своєї позиції,  обговорення і пошук відповідного подання власних аргументів.

Цього разу частину подій було перенесено безпосередньо до шкіл, – завершальні дебатні зустрічі пройшли у 4 школах, які приймали участь в проекті – у ЗОШ Тиврівського, Немирівського, Літинського та Вінницького районів. Робота учнівських дебатних клубів зафіксована та згодом буде доступна для загалу і слугуватиме ознайомчим матеріалом для інших вчителів, які планують створювати дебатні клуби.

27 вчителів Вінницької області (по 1 представнику з кожного району) протягом 6 місяців вивчали та поглиблювали свої знання щодо використання методу «Оксфордських дискусій».

Першим етапом їх навчань був дводенний тренінг у Вінниці, другим – візит до Польщі для досягнення практичних навик в поєднанні з додатковими майстер-класами. Після повернення вчителі допомагали учням старших класів (9-11) організувати Дебатні клуби у своїх школах – формально створити їх, склавши статут і, нарешті, підготувавши і провівши дискусію.

На завершальній конференції буде представлена робота вже існуючих Дебатних клубів.