Впровадження системи екомоніторингу хімічно-небезпечних об’єктів м. Вінниці

Проект (назва): Впровадження системи екомоніторингу хімічно-небезпечних об’єктів м. Вінниці

Територіальна громада: м. Вінниці

Проблема на вирішення якої спрямований проект: Відсутність сучасних програмно-апаратних комплексів та цілісної системи оперативного реагування на зміни рівня вмісту в повітрі шкідливих речовин в місцях їх зберігання та прилеглій території. Висока зношеність матеріальної бази, обладнання та засобів попередження загроз викидів хлору та аміаку, порушення правил безпеки, людська халатність.

Мета проекту: Обладнання складу хлору КП “Вінницяоблводоканал”, що розташований за адресою вул. Тракторна газо-аналізаторами рівня хлору з виведенням сигналу на пульт в «Ситуаційному центрі» міської ради. Відпрацювання пілотного проекту, всіх етапів монтажу, налаштування обладнання, реагування на надзвичайні ситуації з метою розширення даного проекту на інші хімічно-небезпечні об’єкти, що розташовані на території м. Вінниці.

він

Перелік заходів проекту:

 1. Інформування громадськості про реалізацію проекту.
 2. Придбання модулів системи.
 3. Координація етапів встановлення, монтажу, налаштування модулів системи.
 4. Укладення відповідних угод.
 5. Надання методичної допомоги підприємствам – власникам складів хімічно-небезпечних речовин, щодо подальшої підтримки модулів системи і каналів зв’язку.
 6. Інформування громадськості міста про результати реалізації проекту.

Бюджет проекту, всього     95000   грн.

в т.ч.

Фонд Програми    70000     грн. (74%)

Заявник           25000       грн.  (26%)

Партнери          0     грн.

він2

Отримані результати:

 1. Створено систему централізованого моніторингу рівня шкідливих газів на хімічно-небезпечних об’єктах для прийняття оперативних екологічно виважених управлінських рішень.
 2. Придбано, встановлено і налаштовано контролер, що дасть змогу значно розширити перелік підключених хімічно-небезпечних об’єктів без значних фінансових видатків.
 3. Виконано по м. Вінниця Операційну ціль 4.3. Підвищення рівня екологічної безпеки та пом’якшення наслідків змін клімату Стратегічної цілі 4: Екологічна безпека навколишнього середовища Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року.
 4. Створено базову платформу для розширення системи моніторингу безпеки вінничан.
 5. Обладнується детекторами хлору склад КП “Вінницяоблводоканал”, що розташований за адресою вул.Тракторна (Монтаж буде завершено після отримання погодження з УСБУ у Вінницькій обл.  дозволу на доступ до хімічно-небезпечного об’єкту)

він3

він4