ВОАОМС провела кущовий семінар для голів ОМС Вінниччини в м. Бар

IMG_8455Вже третій семінар із, запланованої ВОАОМС та Вінницьким обласним ресурсним центром розвитку громад  Проекту  ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», серії кущових семінарів на тему «Створення ресурсно-інформаційних центрів в територіальних громадах Вінницької області та написання стратегічних планів розвитку територій ОТГ з залученням відповідальних за грантову діяльність, на рівні районів та громад» відбувся сьогодні (15 серпня 2017 року) в м. Бар.

Учасниками даного заходу стали представники органів місцевого самоврядування з Барського, Жмеринського, Мурованокуриловецького, Могилів-Подільського, Шаргородського та Тиврівського районів. Наступний та завершальний, із даної серії, кущовий семінар заплановано провести в м. Калинівці 17 серпня.

IMG_8456Вже традиційно на початку семінару, з привітанням до присутніх, виступив Перший заступник Керівника Секретаріату ВОАОМС Володимир Репей, наголосивши на активній позиції Асоціації в сфері грантової діяльності. При цьому, пан Володимир акцентував увагу на необхідності створення ресурсних центрів: «В ідеалі, ресурсні центри повинні бути в кожній територіальній громаді, адже, для успішного розвитку громади, необхідно вивчати її потреби та можливості, аналізувати проблеми та шукати шляхи їх вирішення – саме це і є основними завданнями ресурсно-інформаційних центрів» – зазначив Володимир Репей.

IMG_8477Голова Барської районної ради Михайло Піддубний, привітавши присутніх, розповів про стан грантової діяльності Барського району, поділившись історією успіху району в цій сфері

З вітальним словом до учасників семінару виступив Голова Барської РДА Володимир Саволюк. Також пан Володимир висловив слова вдячності ВОАОМС за її роботу та підтримку органів місцевого самоврядування.

IMG_8460

Як і в попередніх семінарах, першим лектором була координатор обласного підрозділу впровадження Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» Анастасія Ланіна. У своїх виступах пані Анастасія наводить реальні приклади консолідації громади та спільного збору ресурсів для вирішення певних проблем, що робить її виступи дуже яскравими та зрозумілішими для слухачів. «Активна громада – це успішна громада!» – наголошує пані Анастасія. Також Анастасія Ланіна наголошує на тому, що ресурсні центри центри необхідні для успішного залучення грантових коштів в громади.

З інформацією про Ресурсний Центр зі сталого розвитку при ВТЕІ КНТЕУ, як успішний приклад діяльності для таких центрів, виступила Наталія Махначова – координатор Центру. Під час виступу було висвітлено мету та основні напрямки діяльності Центру. IMG_8503

Про особливості адміністрування 14 обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад розповів експерт-координатор конкурсу Віктор Іщук. Пан Віктор висвітлив зміни в адмініструванні конкурсу та наголосив на системному підході Асоціації, як адміністратора конкурсу. Також було акцентовано увагу на різних підходах до грантової діяльності у Вінницькій області, прикладами для цього стали Калинівський, Крижопільський, Тростянецький та Тиврівський райони. Щодо обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Віктор Іщук наголосив на тому, що «обласний конкурс виступає як «навчальний полігон» для отримання досвіду у грантовій діяльності». IMG_8518

Традиційно, виступ Віктора Іщука підсумував першу частину семінару, присвячену питанню створення ресурсних центрів, а далі відбувалося висвітлення питань, які попередньо були запропоновані громадами для роботи Асоціації.

Начальник відділу розвитку сільських територій Департаменту  агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Віктор Гайдей розповів про особливості розвитку та пільгового кредитування сільськогосподарської обслуговуючої кооперації на Вінниччині. IMG_8536

У доповнення до теми кооперативів, було презентовано відео-ролик із, започаткованої ВОАОМС, серії репортажів про висвітлення кращих практик із залучення коштів на розвиток громад. Даний відеоматеріал висвітлив інформацію про створення та діяльність СОК «Вільшанський колосок» (с. Вільшанка Крижопільського району).

Пані Таїсія Філіпова, Заступник начальника відділу Держгеокадастру у Барському районі, виступила з характеристикою та роз’ясненнями стосовно нормативно-правових актів про розпорядження земельними ресурсами. Також пані Таїсія проконсультувала учасників про практику вирішення земельних спорів, врегулювання питання передачі земельних ділянок, що знаходяться поза межами населеного пункту, у користування або у власність з ОМС, на підвідомчих територіях яких знаходяться земельні ділянки. IMG_8542

Про поводження з твердими побутовими відходами розповіла заступник Начальника управління житлово-комунального господарства Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури Вінницької ОДА – Тетяна Бурковська. Пані Тетяна розповіла про різні методи сортування побутових відходів, пояснила що таке необроблені побутові відходи та висвітлила передовий міжнародний досвід у сортуванні та переробці сміття. IMG_8545

В ході семінару, учасниками було запропоновано, за сприяння ВОАОМС, організовувати та проводити в кожному районі наради, із залученням фахівців, щодо пошуків шляхів вирішення проблеми збору, сортування та утилізації твердих побутових відходів. А також було запропоновано щоб Асоціація була ініціатором звернення до Верховної Ради України, стосовно перегляду законодавства щодо цієї проблеми.

IMG_8561Юлія Кульчицька головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку та фінансової звітності Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури Вінницької ОДА розповіла про тарифи на житлово-комунальні послуги та законодавство в даній галузі.

Підвів підсумки семінару Перший заступник Керівника Секретаріату ВОАОМС Володимир Репей, наголосивши на важливості, для успішного розвитку громад, створення ресурсно-інформаційних центрів та подякував всім учасникам семінару за участь і активну позицію від імені Асоціації. А також висловив надію на ще більш активнішу співпрацю ВОАОМС та ОМС Вінниччини, спрямовану на розвиток громад.

IMG_8467