У Жданівській ОТГ на Вінниччині хочуть забезпечити роботою всіх мешканців

e0498b96d065e3d947f8da81166bcf5b_XLВ Жданівській ОТГ, що у Хмільницькому районі Вінниччини, завершують роботу над написанням стратегії розвитку. Про це  розповіла керуюча справами виконкому Жданівської об’єднаної територіальної громади Любов Гамак.
– На території об’єднаної громади працює цукровий завод, що належить до ТОВ «Цукорагропром». Це одне із найпотужніших підприємств з вироблення цукру на Вінниччині. Ще одним бюджетоутворюючим підприємством є ТОВ «Хмільницьке», яке займається вирощуванням та обробкою цукрового буряка і зернових культур. Є й малі суб’єкти господарювання, підприємці та фермери. Та цього недостатньо, аби забезпечити всіх мешканців нашої громади роботою. Зараз ми працюємо над виготовленням генерального плану та іншої необхідної містобудівної документації, де прописуємо всі інвестиційні можливості громади, – розповідає керуюча справами виконкому.
Любов Гамак говорить, що офіційно на обліку в центрі зайнятості перебуває 61 особа з їх громади. Проте, за неофіційною статистикою, безробітних значно більше. Вони займаються переважно вирощуванням сільськогосподарської продукції, тримають корів, розводять свиней та птицю. Свою продукцію реалізовують на місцевих ринках. Тому в громаді планують створити такі умови, щоб, окрім вирощування сировини, люди зайнялись й виробництвом готових продуктів.
– Наші люди здають молоко за копійки. А ті, хто продають на ринку в Хмільнику, також багато з цього не мають. Було б добре, аби в громаді запрацював кооператив, і люди змогли б реалізовувати вже не сировину, а готовий продукт, чи то сир, чи інші напівфабрикати, – поділилась думками мешканка села Жданівки пані Світлана.
Місцеві мешканці розповідають, що раніше на території села Качанівка, яка входить до їх ОТГ, працював великий цегельний завод. Зараз деякі його приміщення пустують. Вони також можуть послугувати об’єктом для інвестицій і відродження на селі промисловості.
– Раніше мешканці не замислювалися над майбутнім розвитком, бо все, що стосувалося їхнього життя, «диктувалося зверху». Сьогодні змінюється людська свідомість, мешканці стають більш активними та зацікавленими в подальшій своїй долі та долі громади, – додає Любов Гамак. – Тому й до написання стратегії розвитку вони підходять відповідально. Розуміють, що це не лише «папірець», а майбутнє громади. Всі їхні побажання та бачення розвитку були також враховані під час підготовки цього важливого для громади документу.
Пріоритетними напрямками Стратегії стали розвиток промислового і сільськогосподарського виробництва, створення сприятливого інвестиційного клімату, міжмуніципальне співробітництво та розвиток соціальної сфери.
У Жданівській ОТГвже працює новостворений Центр безпеки громадян, а з нового року тут займуться й економічним розвитком.
Фото з сайту Жданівської ОТГ