У Северинівській громаді за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» відкрився новий Центр надання адміністративних послуг

31 січня в селі Северинівка Жмеринського району, відкрився новий ЦНАП, який надаватиме мешканцям громади більше ста видів адміністративних послуг: реєстрація жителів, нотаріальні, земельні , соціальні та пенсійні послуги, реєстрація бізнесу і нерухомості та інші послуги місцевого значення. Відтепер жителі Северинівської об’єднаної територіальної громади мають змогу отримувати максимально необхідний перелік адміністративних послуг в комфортних умовах і їздити для цього до районного центру більше немає необхідності.

До Северинівської ОТГ входять 5 сіл, а загальна чисельність мешканців становить майже 5 тис. чоловік. Окрім того, в перспективі приєднання ще трьох громад з кількістю жителів понад 4 тис.

До участі у сьогоднішньому заході долучилось керівництво області в особі першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка, керівники Жмеринського району, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, представники Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, представник Програми «U-LEAD з Європою» Сусанна Делланс та начальник Головного управління  пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака.

Андрій Гижко, вітаючи жителів Северинівської ОТГ з відкриттям ЦНАПу зауважив, що відкриття Центру надання адміністративних послуг дасть можливість спростити процедуру надання послуг населенню та підвищити їх якість.

– На моє переконання, подібні центри мають працювати в усіх об’єднаних територіальних громадах. І сьогоднішня подія має стати прикладом для наслідування для існуючих громад і тих, що планують об’єднатись. Адже однією з переваг децентралізації і об’єднання територіальних громад є покращення якості надання адміністративних послуг та наближення їх до людей. Таким чином громадяни мають можливість швидко отримати всі послуги, які надає держава і вирішити будь-які земельні, майнові питання, зареєструвати місце проживання та акти цивільного стану і ще безліч питань можна вирішити тут, на місці,  в межах громади, – додав Андрій Гижко.

Северинівський ЦНАП став ще одним прикладом ефективного партнерства між громадою та міжнародною донорською програмою. Адже до створення центру долучились українські та шведські експерти Програми «U-LEAD з Європою», які надали допомогу в інституційному створенні ЦНАП, реконструкції інтер’єру приміщення, а також в оснащенні центру меблями та сучасною технікою зі спеціалізованим програмним забезпеченням. Крім того, в рамках програми, всі спеціалісти ЦНАП пройшли навчальні тренінги для підвищення кваліфікації.

-Співпраця з Програмою «U-LEAD з Європою» стала надзвичайно корисною для нашої громади. Адже ми не тільки відкрили  сучасний та комфортний центр надання адміністративних послуг, дк жителі зможуть отримувати послуги якісно та зручно, а й отримали безцінний досвід роботи з міжнародними партнерами. Ми будемо й надалі працювати для покращення життя мешканців нашої громади і процвітання нашого регіону, – зазначив Северинівський голова Олександр Христюк.

В свою чергу щодо співпраці громад в рамках Програми «U-LEAD з Європою» розповіла Сусанна Делланс:

– Ми дуже раді підтримувати та співпрацювати з такими активними громадами,  як Северинівська та вітаємо її жителів з відкриттям нового центру. Тепер якісні адміністративні послуги стали значно ближчими до мешканців. Я переконана, що поява ЦНАП сприятиме підвищенню рівня життя громади та її сталому розвитку.

Напередодні відкриття в громаді були проведені заходи з інформування жителів про особливості роботи ЦНАП, його переваги, права та обов’язки працівників і споживачів послуг. центр доступний для людей з інвалідністю. В приміщенні обладнаний і дитячий куточок.

Image15 IMG_0939 IMG_0944 IMG_1057 IMG_1072 IMG_1100 IMG_1206 IMG_1218 IMG_1244 IMG_0945 IMG_0972 IMG_0996 IMG_1028 IMG_1116 IMG_1152 IMG_1163 IMG_1190 IMG_1259 IMG_1289