У Козятині розпочав роботу сучасний інклюзивно-ресурсний центр

9 жовтня в місті Козятин, на базі ліцею-школи, відкрили інклюзивно-ресурсний центр. На його оснащення з місцевого бюджету виділили близько 200 тисяч гривень, а освітньої субвенції – 180 тис грн.

У святковій події взяли участь заступник голови Вінницької ОДА Олександр Крученюк, міський голова Олександр Пузир, представники районної влади, керівники дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, меценати.

«Це буде новітній заклад, який, я впевнений, виправдає ті завдання, що на нього поклали, і ті сподівання, які висловлюють батьки. Я щиро бажаю всім хто, буде тут працювати, приділяти особливу увагу тим, хто її потребує. Вірю, що в нас усе вийде і ми кожного року покращуватимемо якість наших освітніх послуг», – зауважив міський голова Олександр Пузир.

На базі закладу надаватимуть корекційно-розвиткові та психолого-педагогічні послуги дітям з особливими освітніми потребами від двох до вісімнадцяти років.

Як повідомила директор центру Марина Гончарук,  сьогодні в закладі уже працюють п’ять фахівців: директор, учитель-логопед, учитель-дефектолог, учитель-реабілітолог та практичний психолог.

«Впевнений, що цей інклюзивно-ресурсний центр дозволить батькам трішечки по-іншому подивитися на їхню проблему, бо не завжди батьки хочуть визнавати ситуацію і не завжди відправляють своїх діток у компенсуючі групи», – зазначив заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк.

Фахівці центру запевняють, що найкраще, з подібними проблемами, працювати протягом дошкільного віку, тому батькам радять не зволікати. Вони можуть у будь-який день привести свою малечу на консультацію або ж на корекційні заняття.

Інклюзивний центр оснащений відповідними засобами, зокрема, предметно-ігровим і розвивально-корекційним обладнанням. Відповідну допомогу в закладі зможуть отримувати не тільки дітки та їхні батьки, а й педагоги, адже багато дітей із особливими освітніми потребами відвідують загальноосвітні навчальні заклади. Головна мета створення інклюзивно-ресурсного центру – забезпечення однакових можливостей на здобуття дошкільної та середньої освіти усім дітям.

Серед основних завдань фахівців центру  – розробка рекомендацій щодо програми навчання для  кожної  дитини індивідуально.

Новостворений КІРЦ співпрацюватиме з іншими установами та громадськими організаціями, які діють в нашому місті та опікуються дітьми з особливими потребами.