СТУДЕНТИ-АРХІТЕКТОРИ ЛОДЗИНСЬКОЇ ПОЛІТЕХНІКИ ТА ВНТУ РАЗОМ ВИВЧАЛИ ПРОСТІР ІСТОРИЧНОЇ ЧАСТИНИ ПОЛЬЩІ

Закінчився навчальний візит студентів архітекторів  з Вінницької області до Лодзинського воєводства (Польща).

Вже вдруге Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування спільно з Вінницьким національним технічним університетом,  Маршалківською управою Лодзинського воєводства, організовують навчальні поїздки до Польщі для студентів архітекторів. Співпраця розпочалася ще у червні 2017 р.

Протягом 26.09 – 30.09.2018 р студенти провели пленер малюнків та фотографій у Лодзі, дослідили архітектуру міста, провівши захоплюючу гру-квест «ŁÓDŹ U FIND».

Серед учасників навчального візиту є як нові студенти так і учасники, що приймали участь у  минулому році.

Серед них Афанасєва Ганна з коментарем про враження від поїздки: «Було цікаво пізнавати іншу культуру, нові враження. Дуже крутим та цікавим був квест містом. В порівнянні з минулою поїздкою ця була дуже спокійна, було більше часу поспілкуватися з польськими студентами на тематику архітектури та дослідити місто.»

Коментар до навчального візиту залишила і учасниця, яка приймала участь в урбаністичних заняттях у Вінниці, що проходили на День Європи 17 – 20.05.2018 р., та прийняла участь у пленері малюнків та фото у вересні цього року, Наталія Дорохова: «Великим здивуванням для мене були будинки. Лодзь,  був сумішшю Вінниці, Одеси та , місцями, Києва. Постійно можна було побачити  щось знайоме. Але і було багато незвичного, що показувало унікальність міста. Суміш червоної цегли фабрик, зі склом та бетоном, зв’язок минулого та сьогодення. Фільм, який ми подивилися першого дня «Обіцяна земля» дійсно налаштував на атмосферу міста, допоміг влитися в нього, відчути себе як вдома. А потім було цікаво гуляти. Особливо під час квесту. Він змушував зосереджуватися  та детально оглядати елементи, запам’ятовувати та вивчати будинки. Пленери, в свою чергу, відкрили нові межі міста, оскільки бажання намалювати неординарні речі  змушувало шукати щось цікаве в будинках та вулицях, а також експериментувати з самими малюнками»

За результатами цьогорічної роботи польських та українських студентів архітекторів, зокрема, пленеру малюнків у Вінниці та пленеру малюнків у Лодзі, була проведена виставка у Інституті архітектури та урбаністики Лодзинської Політехніки та у м. Вінниці. Також планується випустити польсько-український журнал з роботами  студентів.