Стартова зустріч в рамках проекту  «Join Organization to Unite Rural Networks of Entepreneurial Youth – JOURNEY» («Спільні зусилля з об’єднання мереж підприємницької молоді із сільської місцевості»)


4 березня 2019 року відбулася стартова зустріч партнерів проекту «Join Organization to Unite Rural Networks of Entepreneurial Youth – JOURNEY» («Спільні зусилля з об’єднання мереж підприємницької молоді із сільської місцевості»), що реалізується Вінницької обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування в рамках фінансування програми ЄС Erasmus +, з представниками  влади, бізнесу та ЗМІ.

В офіційній частині зустрічі взяти участь партнери проекту з Грузії, Азербайджану, Франції, Італії, Польщі та України, а також представники обласної влади, депутатського корпусу, представники бізнесу, громадських організацій, ВНЗ, студентства та засобів масової інформації.

На початку заходу Координатор проекту – Завідувач Центру комунікації, зовнішніх зв’язків і залучення грантових ресурсів ВОАОМС Ольга Олійник представила партнерів проекту:

Департамент промоції та міжнародних зв’язків Маршалківської управи Лодзинського воєводства (Польща) – Міхал Пєтранек та Мартина Згєрська, «FORMA.Azione» srl (Італія) – Сильвія Льютті та Ріккардо Фано, Департамент закордонних справ та міжнародних проектів міської ради (Грузія) – Шорена Хухуа, Анна Чанквертадзе, громадська організація «Local Democracy Agency» (Грузія) – Ніно Хухуа, громадська організація «Ganja European Youth Capital 2016 Public Union» (Азербайджан) – Шахріяр Хачієв, «ALDA» – Асоціація агенцій місцевої демократії (Франція) – Александру Коіка, а також партнер проекту з України Агенція регіонального розвитку Вінницької області та її директор Наталя Гижко.

Під час вітального слова до партнерів та учасників проекту Голова Вінницької обласної ради та голова ВОАОМС Анатолій Олійник подякував партнерам проекту за плідну співпрацю в написанні проекту «Join Organization to Unite Rural Networks of Entepreneurial Youth – JOURNEY» («Спільні зусилля з об’єднання мереж підприємницької молоді із сільської місцевості») та зазначив, що ВОАОМС єдина в Україні організація, що отримала грант на реалізацію такого проекту. Крім того, пан Анатолій зауважив, що одна з основних проблем в Україні це проблема безробіття серед сільської молоді, тому даний проект був написаний з метою дорогим у розв’язання цієї проблеми. “Я глибоко переконаний, що ми, спільно з партнерами, виконаємо всі поставлені в проекті завдання та досягнемо його мети”.

Перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко під час свого виступу перед присутніми зазначив: “Для мене дуже близькі назва та мета проекту. Ми вже два роки поспіль передбачаємо кошти для стартапів, ідеї яких абсолютно різні, але це значний показник. Я впевнений, що такі проекти як “JOURNEY”, дають можливості та ідеї для самореалізації молоді”.

Віктор Вікалюк – Керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування пояснив чому проекту “JOURNEY” є важливим для Вінницької області: “ВОАОМС об’єднує понад 500 громад, які налічують близько 1 млн 300 тис. населення і близько 30 відсотків з них – молодь. Наразі, проблема відсутності можливостей для самореалізації сільської молоді є дуже гострою, тому наш проект спрямований допомогти молодим людям з сільської місцевості знайти себе та самореалізуватися”.

Далі Координатор проекту Ольга Олійник виступила з презентацією проекту зазначивши мету, цілі та завдання проекту. Метою проекту є зниження рівня безробіття та сприяння розвитку підприємницького потенціалу сільської молоді в країнах Східного партнерства.

За словами пані Ольги проект має такі цілі:

  1. Надати можливість молодіжним працівникам з України, Азербайджану та Грузії набути навичок наставництва, а також знань, методів та інструментів задля підтримки сільської молоді та молодих підприємців
  2. Сприяти підприємницькій освіті та забезпечити наставників і молодих людей необхідними інструментами задля розвитку підприємницьких навичок шляхом он-лайн навчання
  3. Підвищити рівень обізнаності про підприємницьку освіту та створити мережі молодих людей/молодих підприємців з сільських місцевостей задля обміну знаннями та кращими практиками
  4. Вивчити досвід Європейського Союзу та розпочати діалог між сільською молоддю з країн Європейського Союзу та Східного партнерства задля обміну досвідом та спілкування

Термін реалізації проекту з 15.12.18 до 14.11.2020 (23 місяці), а цільовою групою, на яку будуть спрямовані результати проекту є молодь віком від 18 до 30 років, та молодіжні працівники/ ментори, що проживають у Вінницькій області (Україна), Ганджабасарі  (Азербайджан), регіоні Імеретія (Грузія), таким чином залучені:

  • 21 наставник, який бере участь у навчанні в Італії та Польщі (7 з України)
  • 21 молода людина, яка бере участь у молодіжних обмінах в Італії та Польщі (6+1 керівник групи з України)

Крім того координатор проекту розповіла, що проект втілюватиметься у партнерстві з громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування і виконавчої влади з Польщі, Італії, Азербайджану, Франції та Грузії. Від української сторони участь в проекті беруть Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування в якості координатора проекту та Агенція регіонального розвитку Вінницької області в якості партнера, а загальний бюджет проекту – 164 252,83 євро.

Також пані Ольга детально розповіла про заплановану діяльність в рамках проекту  “JOURNEY”: “Під час проекту реалізації молодіжні працівники з України, Азербайджану та Грузії набудуть навичок наставництва, а також знань, методів та інструментів задля підтримки сільської молоді та молодих підприємців.

Крім цього, сільська молодь та молодіжні працівники пройдуть тренінгові курси у Польщі та Італії, де підвищать свій рівень підприємницької освіти та зможуть ознайомитися з молодіжними ініціативами італійської та польської сільської молоді, прикладами успішного молодіжного підприємництва, соціального підприємництва, програмами підтримки молоді в країнах Європейського Союзу. Також одним з елементів реалізації проекту стане створення навчальної веб-платформи на чотирьох (українська, грузинська, азербайджанська, англійська) мовах, яка стане майданчиком для навчання та комунікації між учасниками проекту. Окрім того, в рамках проекту буде створено Клуб молодих підприємців, що співпрацюватиме з владою та молодіжними працівниками, який стане майданчиком для поширення досвіду й допоможе збільшити кількість залучених учасників із сільських територій після завершення проекту”.

Після презентації проекту відбулося представлення партнерських організацій, які спільно реалізовують проект. Так, представник Департаменту закордонних справ міської ради Кутаїсі (Грузія) Ана Чанквертадзе презентувала діяльність міського муніципалітету Кутаїсі та розповіла про проекти, які реалізуються муніципалітетом. Під кінець виступу пані Ана зазначила: “Я впевнена, що ми зробимо все можливе для того щоб реалізація проекту була успішною”.

Шахріяр Хачієв, представник громадської організації “Ganja European Youth Capital Public Union” (Азербайджан) під час презентації своєї організації зазначив: “Ми організація, яка керується молоддю та працює для молоді. Тому ми, безсумнівно, зацікавлені в успішній реалізації проекту”.

Представник партнерської організації з Франції – Асоціації агенцій місцевої демократії “ALDA” – Александру Коіка, також розповів про діяльність своєї організації, зазначивши, що вона нараховує близько 300 партнерів з різних країн.

Партнером проекту з Польщі є Департамент міжнародних зв’язків Маршалківської управи Лодзинського воєводства і його представники Мартина Згєрська та Міхал Пєтранек розповіли про співпрацю Маршалківської управи з іншими країнами, зокрема ту, що стосується молоді. Крім того пан Міхал розповів про багаторічну співпрацю з ВОАОМС в напрямі реалізації спільних проектів, зокрема і тих, що стосуються молоді. Серед них проекти, що реалізуються зараз: “Активний вчитель з харизмою”, який стартував тиждень тому.

Ніно Хухуа – представник від партнерської громадської організації “LDA” (LOCAL DEMOCRACY AGENCY) з Грузії представила для учасників місію та основну діяльність своєї організації, а також розповіла про вже реалізовані проекти.

Партнерську організацію з України – Агенцію регіонального розвитку Вінницької області” представила директор Агенції Наталя Гижко, яка розповіла про мету та напрями діяльності своєї організації.

Партнера проекту з Італії, організацію “FORMA.Azione srl” представила Сильвія Льюті. Пані Сильвія повідомила, що їх організація працює і з молоддю і з старшими людьми в різних напрямах. А також розповіла про очікування від співпраці в рамках реалізації проекту.

Після завершення офіційної частини зустрічі, відбулося робоче засідання партнерських організацій з обговоренням особливостей, ньюансів та подальших планів щодо реалізації проекту «Join Organization to Unite Rural Networks of Entepreneurial Youth – JOURNEY» («Спільні зусилля з об’єднання мереж підприємницької молоді із сільської місцевості»).

Цей проект фінансується за підтримки Європейської Комісії. Ця публікація  відображає лише погляди авторів, Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, що в ньому міститься».