Сільські голови Хмільницького району переймали досвід кращих практик

Сьогодні, 9 жовтня, з метою  перейняття досвіду кращих практик та корисних ініціатив для органів місцевого самоврядування, спрямованих на розвиток територіальних громад Вінниччини, сільські голови Хмільницького району відвідали місто Вінницю. Ініціатором та організатором візиту самоврядців Хмільниччини до столиці Поділля є Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування. Даний  захід  є продовженням циклу ознайомчих семінарів для керівників територіальних громад Вінниччини – членів ВОАОМС. Участь у ньому беруть представники тих районів області, які найефективніше взаємодіють з ВОАОМС, та громади яких активно сплачують членські внески і постійно комунікують з Асоціацією.

Першим об’єктом, який відвідала делегація з Хмільницького району стала Вінницька обласна Рада. Їх привітали заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної Ради Олександр Крученюк та директор Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко.

Розпочинаючи зустріч, Михайло Кременюк розповів про склад обласної Ради 7 скликання та ознайомив учасників семінару з основними програмами, які реалізовуються на Вінниччині.

Заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної Ради Олександр Крученюк подякував керівникам громад за активність у написанні проектів, а також акцентував увагу, що для поповнення бюджетних коштів району, й, зокрема, сільських рад необхідно залучати кошти з бізнесу та зовнішніх ресурсів.

Очільників громад привітав керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк. Він наголосив, що зустрічі у такому форматі  дають можливість змінити середовище, побачити звичні речі та місця під іншим кутом.

– З вами приємно співпрацювати, ви – найкращі у тому, як досягати результатів, адже рівень написання проектів і грантів – один із найвищих серед інших районів області, – наголосив Віктор Васильович. – Сьогодні ми впроваджуємо спільний потужний проект Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, Вінницької обласної Агенції регіонального розвитку та організацій з інших країн-партнерів – Республіки Польща, Італії, Азейбарджану, Франції, Грузії. Проект направлений на зниження безробіття та сприяння розвитку підприємницького потенціалу сільської молоді в країнах з України, Грузії, Азейбарджану.

Також він закликав представників громад активніше користуватися офіційним веб-сайтом Асоціації, на сторінках якого постійно оновлюється інформація, яка може допомогти у роботі.

Директор Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко підкреслила, що Агенція і Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування – це дві організації, які працюють на розвиток регіону, зокрема, допомагають у написанні та супроводі грантів і проектів, тим самим сприяючи розвиткові громад Вінниччини.

Після офіційної зустрічі в обласній Раді, для делегації з Хмільницького району провели екскурсію Вінницею, під час якої  гід розповів про основні історичні події з життя міста Вінниця, ознайомив з головними історичними персонами, які проживали в місті та мали значний вплив на формування сучасної Вінниччини зокрема.

Не менш  цікавим виявився візит до  ГО «Гармонія» (для людей з обмеженими фізичними можливостями). Працівники громадської організації провели екскурсію Центром, ознайомили зі своїми основними напрямками роботи та проектами, які впроваджує ГО «Гармонія» на теренах Вінниччини.

В другій половині дня самоврядців з Хмільницького району ознайомили із роботою Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» Якушинецької ОТГ, а завершенням заходу стала екскурсія ставкою  Гітлера «Вервульф».