Ще один кущовий семінар для голів ОМС Вінниччни, організований ВОАОМС, відбувся в Іллінцях

Сьогодні, 10 серпня 2017 року в м. Іллінці відбувся другий із, запланованої ВОАОМС та Вінницьким обласним ресурсним центром розвитку громад  Проекту  ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», серії кущових семінарів на тему «Створення ресурсно-інформаційних центрів в територіальних громадах Вінницької області та написання стратегічних планів розвитку територій ОТГ з залученням відповідальних за грантову діяльність, на рівні районів та громад».

Участь в семінарі прийняли представники органів місцевого самоврядування з Іллінецького, Гайсинського, Липовецького, Немирівського, Погребищенського та Тульчинського районів, а також представники від обласної Ради.

На початку заходу з вітальним словом виступив заступник Голови обласної Ради Михайло Кременюк, та наголосив на важливості співпраці, задля кращого майбутнього територіальних громад.

Голова Іллінецької районної ради Сергій Загороднюк, привітавши присутніх, розповів про стан децентралізації і об’єднання громад в Іллінецькому районі. Важливу частину виступу Сергія Загороднюка зайняла інформація про діяльність Іллінецького районного Ресурсного Центру, було наголошено на необхідності та всіх «плюсах» створення таких центрів. Також голова районної ради поділився історією успіху району в сфері грантової діяльності, розповівши про участь у грантових конкурсах та реалізацію проектів. «Грантова діяльність – одна з основ розвитку інфраструктури району» – наголосив пан Сергій.

З вітальним словом до учасників семінару та доповненням про стан децентралізації в Іллінецькому районі і про діяльність Іллінецького районного Ресурсного Центру виступив Голова Іллінецької РДА Андрій Лисак. «Завдання влади – це максимальна підтримка громад та їх ініціатив, адже, без цієї підтримки втрачається сенс децентралізації» – підвів підсумок свого виступу пан Андрій.

Володимир Репей Перший заступник Керівника Секретаріату ВОАОМС наголосив на важливості створення ресурсно-інформаційних центрів та коротко резюмував щодо підтримки Асоціацією громад в сфері грантової діяльності.

Координатор обласного підрозділу впровадження Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» Анастасія Ланіна, під час доповіді щодо розвитку та мобілізації громади, наголосила, що людей може об’єднати спільна проблема та необхідність пошуку шляхів її вирішення. «Активна громада – це успішна громада!» – наголошує пані Анастасія. Наступним питанням в виступі Анастасії Ланіної було питання створення та роботи Ресурсно-інформаційних центрів, де пані Анастасія акцентувала увагу на тому, що такі центри необхідні для успішного залучення грантових коштів в громади. Крім цього було висвітлено питання стратегії розвитку та спільного планування в громаді. «Будь-який план, навіть якщо він має лише один пункт, рано чи пізно, має бути виконаний. Якщо до планування підходити з думкою «нам тут жити» , то це матиме найбільший успіх» – підкреслила Анастасія Ланіна. Також було висвітлено для учасників семінару інформацію про важливість та особливості фандрейзінгу, як основного елементу залучення донорських коштів та охарактеризовано донорські програми, доступні для України. «Можливостей багато, головне – бажання їх зловити!» – підсумувала свій виступ пані Анастасія.

З інформацією про Ресурсний Центр зі сталого розвитку при ВТЕІ КНТЕУ, як успішний приклад діяльності для таких центрів, виступила Наталія Махначова – координатор Центру. Під час виступу було висвітлено мету та основні напрямки діяльності Центру.

Про особливості адміністрування 14 обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад розповів експерт-координатор конкурсу Віктор Іщук. «Гнучкість, з якою відреагували подавачі проектів на місцях на нові умови конкурсу, була вражаючою. Зараз коли ми говоримо про участь в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад, мова йдеться не лише про отримання коштів на вирішення певної проблеми, а й про отримання досвіду. Адже, важливість грантової історії полягає у наявності досвіду та необхідних вмінь» – наголосив пан Віктор. Далі Віктор Іщук акцентував увагу на тому, що після того як Асоціацією було відпрацьовано навчання грантової вертикалі, постає важливе питання створення ресурсно-інформаційних центрів. Крім цього було наголошено на тому, що проекти, які не перемогли в 14 обласному конкурсі проектів розвитку громад, необхідно допрацювати, врахувавши висновки та зауваження експертів, та подати на 15 конкурс. «Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування , як адміністратор конкурсу, завжди готова до співпраці» – завершив свій виступ пан Віктор.

Традиційно, виступ Віктора Іщука підсумував першу частину семінару, присвячену питанню створення ресурсних центрів, а далі відбувалося висвітлення питань, які попередньо були запропоновані громадами для роботи Асоціації.

Начальник відділу розвитку сільських територій Департаменту  агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Віктор Гайдей розповів про особливості розвитку та пільгове кредитування сільськогосподарської обслуговуючої кооперації, висвітлив динаміку створення СОК у Вінницькій області з 2003 по 2017 роки.

У доповнення до теми кооперативів було презентовано відео-ролик із, започаткованої ВОАОМС, серії репортажів про висвітлення кращих практик із залучення коштів на розвиток громад. Даний відеоматеріал висвітлив інформацію про створення та діяльність СОК «Вільшанський колосок» (с. Вільшанка Крижопільського району).

Пані Лариса Григораш, начальник Міжрайонного управління у Гайсинському та Іллінецькому районах Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, виступила з характеристикою та роз’ясненнями стосовно нормативно-правових актів про розпорядження земельними ресурсами. Також пані Лариса проконсультувала учасників про практику вирішення земельних спорів, врегулювання питання передачі земельних ділянок, що знаходяться поза межами населеного пункту, у користування або у власність з ОМС, на підвідомчих територіях яких знаходяться земельні ділянки.

Про поводження з твердими побутовими відходами розповіла заступник Начальника управління житлово-комунального господарства Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури Вінницької ОДА – Тетяна Бурковська. Пані Тетяна розповіла про різні методи сортування побутових відходів, пояснила що таке необроблені побутові відходи та висвітлила міжнародний досвід сортування та переробки сміття. Також було акцентовано увагу, що питання побутових відходів має і екологічний, і медичний, і економічний характер. «Найбільшою перешкодою для сортування і роздільного збирання побутових відходів є люди. Дуже важливою є робота з населенням і починати потрібно з дитячого віку. Також необхідно писати грантові проекти на міжнародні фонди, спрямовані на роботу з населенням» – зазначила пані Тетяна.

Юлія Кульчицька головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку та фінансової звітності Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури Вінницької ОДА розповіла про тарифи на житлово-комунальні послуги та законодавство в даній галузі.

Вже традиційно підсумки заходу підвів Перший заступник Керівника Секретаріату ВОАОМС Володимир Репей, наголосивши на важливості, для успішного розвитку громад, створення ресурсно-інформаційних центрів, а також подякувавши всім учасникам семінару за участь та побажавши успіхів у їх діяльності на благо громад від імені Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування.

IMG_8337

IMG_8349

IMG_8347

IMG_8354

IMG_8356

IMG_8339

IMG_8359

IMG_8370

IMG_8385

IMG_8390

IMG_8407

IMG_8414

IMG_8417

IMG_8418

IMG_8424

IMG_8425

IMG_8434

IMG_8446