Семінар в Калинівці завершив серію, організованих ВОАОМС, кущових семінарів для голів ОМС Вінниччини

IMG_856417 серпня, семінаром в м. Калинівка, завершилася серія, запланованих ВОАОМС та Вінницьким обласним ресурсним центром розвитку громад Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», кущових семінарів на тему «Створення ресурсно-інформаційних центрів в територіальних громадах Вінницької області та написання стратегічних планів розвитку територій ОТГ з залученням відповідальних за грантову діяльність, на рівні районів та громад».

Такі ж семінари було проведено в Крижополі (8 серпня), Іллінцях (10 серпня) та в Бару (15 серпня). Сьогодні учасниками семінару стали більше 70 представників ОМС з Калинівського, Вінницького, Козятинського, Хмільницького та Літинського районів.

IMG_8566Метою проведення цих заходів є запровадження системного підходу до грантової діяльності, через створення мережі ресурсних центрів у територіальних громадах області, а також висвітлення пов’язаного з розвитком територіальних громад, стратегічного планування в громадах на основі європейського та світового досвіду. На кожному з чотирьох кущових семінарів всім учасникам вручався, виданий ВОАОМС, посібник “Методичні рекомендації щодо створення та діяльності Ресурсно-інформаційних Центрів в територіальних громадах”.

Крім того, в ході семінарів, відбувалося висвітлення, актуальних для громад Вінниччини, питань, що були запропоновані ними ж для роботи Асоціації. Висвітленням даних питань займались відповідні спеціалісти , що були залучені до роботи в кущових семінарах ВОАОМС.

IMG_8573На початку заходу, Заступник Голови обласної Ради – Михайло Кременюк, в ході вітального виступу, наголосив на важливості грантової діяльності: «Залучення позабюджетних коштів – це крок до європейського майбутнього!» А Перший заступник Керівника Секретаріату ВОАОМС Володимир Репей, наголосивши на активній позиції Асоціації в сфері грантової діяльності, акцентував увагу на необхідності створення ресурсних центрів, як запоруки активного залучення грантових коштів на розвиток громад.

IMG_8579Голова Калинівської районної ради Василь Поліщук, привітавши присутніх, поділився історією успіху Калинівського району у сфері грантової діяльності та розповів про здобутки та напрацювання району, спрямовані на розвиток та покращення благоустрою громад.

IMG_8583Історія грантової діяльності Калинівського району є успішним прикладом залучення позабюджетних коштів, спрямованих на розвиток територіальних громад.

Також секретами успіху Калинівського району поділився заступник голови Калинівської РДА Юрій Слабчук. «Просто, вдалося об’єднати район в одну сім’ю – це і стало основою такого успіху» – повідомив пан Юрій.

IMG_8590Анастасія Ланіна, координатор обласного підрозділу впровадження Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» розповіла про розвиток та мобілізацію громади , висвітлила необхідність створення ресурсних центрів і , як завжди наголосила: «Активна громада – це успішна громада!». Також, пані Анастасія, традиційно, розповіла про типові помилки при поданні грантових заявок.

IMG_8597З інформацією про Ресурсний Центр зі сталого розвитку при ВТЕІ КНТЕУ, як успішний приклад діяльності для таких центрів, виступила Наталія Махначова – координатор Центру. Під час виступу було висвітлено мету та основні напрямки діяльності Центру.

IMG_8604Про особливості адміністрування 14 обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад розповів експерт-координатор конкурсу Віктор Іщук. Пан Віктор висвітлив зміни в адмініструванні конкурсу та наголосив на системному підході Асоціації, як адміністратора конкурсу. Також було акцентовано увагу на різних підходах до грантової діяльності у Вінницькій області, прикладами для цього стали Калинівський, Крижопільський, Тростянецький та Тиврівський райони.

IMG_8612Начальник відділу розвитку сільських територій Департаменту  агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Віктор Гайдей розповів про особливості розвитку та пільгового кредитування

Леонід Ткаченко – начальник відділу у Калинівському районі Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області виступив з характеристикою та роз’ясненнями стосовно нормативно-правових актів про розпорядження земельними ресурсами. Також пан Леонід проконсультував учасників про практику вирішення земельних спорів, врегулювання питання передачі земельних ділянок, що знаходяться поза межами населеного пункту, у користування або у власність з ОМС, на підвідомчих територіях яких знаходяться земельні ділянки.IMG_8620

Підвів підсумки семінару Перший заступник Керівника Секретаріату ВОАОМС Володимир Репей, наголосивши на важливості, для успішного розвитку громад, створення ресурсно-інформаційних центрів та подякував всім учасникам семінару за участь і активну позицію від імені Асоціації. А також висловив надію на ще більш активнішу співпрацю ВОАОМС та ОМС Вінниччини, спрямовану на розвиток громад, акцентувавши увагу на тому, що Асоціація завжди готова йти на зустріч.

 

IMG_8645