Самоврядці Піщанського району знайомились з історією та корисними ініціативами м.Вінниця

Продовжуються ознайомчі візити керівників органів місцевого самоврядування області, які спрямовані на розвиток територіальних громад Вінниччини. ініціатором та організатором заходу є Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування. Участь в ознайомчих візитах беруть представники тих районів Вінниччини, які найефективніше взаємодіють з ВОАОМС, та громади яких активно сплачують членські внески і постійно комунікують з Асоціацією. Наразі таких районів відібрано пять, проте планується продовжити проведення таких заходів.

10 жовтня 2018 р. Вінницю відвідали представники самоврядних органів влади Піщанського району. У сесійній залі Вінницької обласної Ради їх зустрічали керівник Секретаріату ВОАОМС Віктор Вікалюк,начальник управління організаційного забезпечення діяльності Ради та зв’язків із органами місцевого самоврядування Олег Романець та заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної Ради Олександр Крученюк.

– Ми намагаємось робити все для того, щоб допомогти з вирішенням ваших нагальних питань, – сказав у вітальному слові Віктор Вікалюк. – Ваш район показав гарні результати у 15 Обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад. Сьогодні ми працюємо над створенням методичного посібника з підготовки та написання грантових проектів, а також плануємо проводити кущові семінари. Хочу зауважити, що обласний рівень проектної діяльності ви осягнули по-максимуму, тож настав час пробувати свої сили у всеукраїнських та міжнародних грантових програмах.

Віктор Васильович також зауважив, що в Асоціації вже є певний досвід у написанні проектів, хоча починали так само із навчань.

– Ідея сьогоднішнього формату заходу в нас виникла не випадково. Адже ми розуміємо, що щоденні справи та масштаб вашої відповідальності забирає багато часу, тому хоч інколи потрібно зробити паузу та озирнутися навколо. Сьогоднішній захід – гарна тому нагода, – сказав Віктор Вікалюк.

Про діяльність обласної Ради присутнім розповів начальник управління організаційного забезпечення діяльності Ради та зв’язків із органами місцевого самоврядування Олег Романець. Олександр Крученюк ознайомив присутніх з можливостями залучення додаткових ресурсів в громади, зокрема з фонду ДФРР, а також акцентував увагу, що для поповнення бюджетних коштів району, й, зокрема, сільських рад необхідно залучати кошти з бізнесу та зовнішніх ресурсів.

Далі за програмою для самоврядців Піщанського району провели екскурсію Вінницею, показали роботу реабілітаційного центру для людей з обмеженими фізичними можливостями ГО”Гармонія”.

В другій половині дня самоврядців з Хмільницького району ознайомили із роботою Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» Якушинецької ОТГ, а завершенням заходу стала екскурсія ставкою  Гітлера «Вервульф».