Робоча зустріч Асоціації щодо початку реалізації  проекту JOURNEY

5 грудня  відбулась робоча зустріч Асоціації з представниками  департаментів Вінницької облдержадміністрації щодо початку реалізації  проекту Joint Organization to Unite Rural Networks of Entrepreneurial Youth JOURNEY» («Спільні зусилля з об’єднання мереж підприємницької молоді із сільської місцевості»), що спіфінансується  Європейським Союзом у рамках програми  ERASMUS +   Call EAC-A05-2017 “Capacity Building in the field of Youth – Eastern Partnerships”

Участь в нараді взяли: голова Вінницької обласної Ради, голова Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування – Анатолій Олійник, працівники Асоціації та Агенції регіонального розвитку Вінницької області, а також  представники Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку, Департаменту соціальної та молодіжної політики, Департаменту освіти і науки, Департаменту агропромислового розвитку, Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, Департаменту фінансів Вінницької облдержадміністрації та Вінницького обласного Центру зайнятості.

Голова обласної ради – Олійник Анатолій Дмитрович коротко ознайомив усіх присутніх із проектом та попросив активно долучитися до його реалізації.

Детальніше про проект розповіла Заступник  керівника Секретаріату Асоціації завідувач Центру промоції і зовнішніх зв’язків – Олійник Ольга Валеріївна, а саме –  про його мету, цілі, цілову аудиторію, бюджет, партнерські організації та основну діяльність.

Репей Володимиру Івановичу  – Перший Заступнику  керівника Секретаріату Асоціації – завідувач Центру розвитку інвестиційної спроможності та залучення ресурсів доніс до учасників зустрічі інформація про основні ролі структурних підрозділів ОДА під час реалізації проекту.

Зокрема, звернув увагу на те, що в рамках проекту планується створення Комітету Стейкхолдерів ( зацікавлених сторін)  з метою ініціювання спільними зусиллями змін до законодавчих актів, обласних програм, пов’язаних з молодіжним підприємництвом та розвитком сільських територій та попросив надати кандидатури для включення до цього коміету.

“Проект є унікальним і немає аналогів в Україні, важливо підтримати його здобутки і після завешення. Зокрема функціунування Клубу молодих підприємців, онлайн – платформи, також важливо використати в подальшому потенціалу фахівців, що пройдуть менторські програми та підтримати стартапи учасників проекту  ” – наголосив Віктор Вікалюк –  Керівнику Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування.

В процесі живого обговорення між Асоціацією та представниками усіх злучених підрозділів було напрацьовано можливі напрямки співпраці в рамках проекту . Надалі передбачається створення комітету Стейкхолдерів,  комітету зацікавлених сторін. До його складу увійдуть представники влади, бізнесу та громадських організацій, які працюють з самозайнятістю та підприємництвом молоді. Зустрічі проводитимуться у форматі робочих груп для спільного напрацювання за необхідності пропозицій для подальшого внесення змін в нормативні та законодавчі акти України.

* Найближчим часом очікується підписання грантової угоди між координатором – Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування та ЕАСЕА  (Education, Audiovisual and Culture Executive Agency)


Для довідки : Проект Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування  JOURNEY», реалізовується у рамках програми  ERASMUS +  у   партнерстві з Агенцією регіонального розвитку Вінницької області та громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування і виконавчої влади з Польщі, Італії, Азербайджану, Франції та Грузії.
Метою проекту є зниження рівня безробіття та сприяння розвитку підприємницького потенціалу сільської молоді в країнах Східного партнерства. Під час реалізації проекту фахівці, що працюють з молоддю, з України, Азербайджану та Грузії набудуть навичок менторства (менторська програма), а також знань, методів та інструментів задля підтримки сільської молоді та молодих підприємців. Крім цього, сільська молодь та фахівці, що працюють з молоддю, пройдуть тренінгові курси у Польщі та Італії, де підвищать свій рівень підприємницької освіти та зможуть ознайомитися з молодіжними ініціативами італійської та польської сільської молоді, прикладами успішного молодіжного підприємництва, соціального підприємництва, програмами підтримки молоді в країнах Європейського Союзу. Також одним з елементів реалізації проекту стане створення навчальної веб-платформи на чотирьох (українська, грузинська, азербайджанська, англійська) мовах, яка стане майданчиком для навчання та комунікації між учасниками проекту та менторами.
Окрім того, в рамках проекту буде створенно Клуб молодих підприємців, що співпрацюватиме з владою та молодіжними працівниками, який стане майданчиком для поширення досвіду й допоможе збільшити кількість залучених учасників із сільських територій після завершення проекту.