Проект «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), що фінансується ЄС та впроваджується ПРООН в Україні, активізує свою діяльність в регіонах України.

Проект «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), що фінансується ЄС та впроваджується ПРООН в Україні, активізує свою діяльність в регіонах України. Проект надаватиме підтримку у створенні нових та зміцненні потенціалу існуючих ОСББ, а також інформувати населення про переваги впровадження енергоефективних рішень у житловому секторі.

Покращення рівня енергоефективності в різних секторах української економіки є головним пріоритетом України. Житлово-комунальний сектор здійснює безпосередній вплив на якість умов життя мільйонів українців, але при цьому характеризується низькою сталістю через високий рівень споживання енергії та тепла, зношену інфраструктуру та обладнання для опалення, значні витрати газу та застарілий житловий сектор. Європейський Cоюз реалізовує Програму підтримки енергоефективності для України (EE4U), що має на меті сприяти підвищенню енергоефективності житлового сектору в Україні та скороченню викидів парникових газів. У цьому контексті ЄС спільно з урядом Німеччини підтримує Фонд енергоефективності України, створений Урядом України, який надаватиме технічну та фінансову підтримку на термомодернізацію багатоквартирних будинків на всій території України з метою підвищення енергоефективності. Такі заходи сприятимуть позитивним змінам у споживанні енергії, а також підсилять енергетичну незалежність країни. ПРООН надаватиме технічну допомогу шляхом впровадження проекту, який триватиме з 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2020 року.

 Метою проекту є: 
– стимулювати та підтримати створення ОСББ;
– підготувати ОСББ для отримання фінансування та реалізації проектів з покращення стану будинків;
– сприяти підвищенню обізнаності населення з питань енергоефективності та енергозбереження;
– сприяти підвищенню енергоефективності житлового фонду.

Заявку на участь в проекті ЄС/ПРООН HOUSES можна подати за посиланням www.houses.in.ua/registration

Учасниками проекту можуть бути:
– ініціативні групи багатоквартирних будинків, що прагнуть створити ОСББ;
– діючі ОСББ, які потребують допомоги та підтримки у навчанні та консультаціях;
– житлово-будівельні кооперативи (ЖБК), що мають на меті реорганізуватися в ОСББ.

Проект тісно співпрацюватиме з IFC – International Finance Corporation , Фондом енергоефективності та іншими програмами та донорами, які підтримують ОСББ та впровадження заходів з енергозбереження.

Детальніше про проект: http://www.ua.undp.org/content/ukraine/uk/home/projects/home-owners-of-Ukraine-for-sustainable-energy-solutions.html