Про особливості 15-го обласного конкурсу розвитку громад розказали на третьому регіональному форумі

26 лютого продовжив свою роботу ІІІ регіональний Форум«Кроки до розвитку громад».  Зустріч відбулась у м. Шаргород та Муровані Курилівці.

Як зазначає організатор форуму, голова  комісії з питань місцевого самоврядування обласної ради Лариса Білозір: «В умовах браку фінансових ресурсів,необхідно шукатинові шляхи залучення додаткових коштівдля вирішення проблем людей і громад. Один із них  -участь у грантових програмах та проектах».

Тому два роки тому Лариса Білозір за сприяння ГО «Соціальний центр МХП», облдержадміністрації, обласної ради, обласної Асоціації органів місцевого самоврядування заснувала форум «Кроки до розвитку громад», мета якого  навчати активи районів області вмінню залучати додаткові кошти.

“Цьогорічний Форум орієнтуватиметься на 15-й обласний конкурс, -зазначає Лариса Білозір,- в якому ми поставили у центр уваги людину, її потреби та якість життя. Тому розробники проектів, згідно положення конкурсу, насамперед, мають орієнтуватися на  проекти спрямовані на вирішення гострих проблем дитсадків, шкіл, медичних закладів району, підтримку людей з інвалідністю, збереження історико-культурної спадщини, розвиток спортивної та туристичної інфраструктури населених пунктів, заходи еко­логічного спрямування, освітлення вулиць, облаштування місць відпочинку.

У роботі форуму взяв участь представник Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Іщук. Він ознайомив присутніх з  досягненнями минулорічного, 14 конкурсу проекті розвитку територіальних громад та розповів про  особливості  15 обласного конкурсу.

Варто зазначити, що за 2 роки Вінницька обласна рада спільно з громадами, районними радами та партнерами реалізувала найбільшу кількість проектів, а саме біля 500 проектів в соціальній сфері на суму близько 100 млн. грн., з них із обласного бюджету – 37 млн. грн. Цього року з обласного бюджету буде виділено на конкурс 30,5 млн. грн., 15,5 млн. грн з загального фонду та 15 млн. з спецфонду на заходи екологічного спрямування.