Представники ОТГ Вінниччини поглибили свої знання з проектного менеджменту

Завершився триденний тренінг з проектного менеджменту для представників ОТГ, відповідальних за грантову діяльність у своїх громадах, який відбувався 22-24 травня в м. Вінниці та був спільно організований Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування та Вінницьким Центром розвитку місцевого самоврядування.

Протягом трьох днів учасники змогли отримати нові знання з проектного менеджменту та удосконалити навички роботи над проектами, почули масу та цікавої та корисної інформації, а також виконували практичні завдання з написання проектних заявок.

Тренінг проводив радник з питань регіонального розвитку Вінницького ЦРМС Юрій Войціцький, який професійно та результативно організував роботу учасників в групах та висвітлив основні моменти проектного менеджменту – від формування ідеї проекту до складання поточної та фінальної звітності під час його реалізації. Також пан Юрій протягом всього тренінгу надавав практичні поради учасникам стосовно написання концепт-нот та ділився своїм особистим досвідом.

Крім того, перед учасниками виступили і інші спеціалісти Вінницького ЦРМС – пані Інна Святна, радник з фінансів, яка розповіла про формування бюджетів в громадах та пан Віталій Швець, радник з муніципальних послуг, який висвітлив питання надання муніципальних послуг в громаді на прикладі Іллінецької ОТГ.

Участь в організації та роботі тренінгу взяли працівники Секретаріату ВОАОМС, які детально висвітлили питання створення та діяльності Ресурсно-інформаційних Центрів в територіальних громадах. Так, про організацію роботи  ресурсно-інформаційних Центрів та залучення додаткових джерел фінансування, спрямованих на розвиток територіальних громад, розповіла головний спеціаліст Центру розвитку інвестиційної спроможності та залучення ресурсів Секретаріату ВОАОМС Вікторія Захарчук. Аліна Саволюк, завідувач Центру промоції і зовнішніх зв’язків розповіла присутнім про важливість промоції своєї території та про налагодження внутрішньої і зовнішньої комунікації в громаді.

В останній день тренінгу Віктор Іщук, головний спеціаліст Центру розвитку інвестиційної спроможності та залучення ресурсів ВОАОМС, розповів про особливості 15 обласного конкурсу проектів розвитку громад, адміністратором якого є Асоціація.

– За останніх кілька років, особливо коли ВОАОМС стала адміністратором конкурсу, значно збільшилася як і кількість поданих проектів, так і якість їх написання, – повідомив Віктор Іщук.

Також до учасників було донесено інформацію про постійне удосконалення системи та засобів адміністрування конкурсу. Зокрема, що стосується дисциплінованості учасників, було зазначено про необхідність рухатися в напрямку європейських стандартів.

Під кінець свого виступу пан Віктор розповів деякі про секрети успіху при написанні проектів на обласний конкурс, а також про «підводні камені» при їх реалізації.

– Чим більше зусиль Ви докладете, тим більше матимете шансів на перемогу,- зауважив Віктор Іщук.

На завершення тренінгу учасники поділилися враженнями та побажаннями стосовно проведення подібних заходів у майбутньому та питань, про які б вони хотіли дізнатися більше і висвітлення яких допомогло б у роботі над розвитком територіальних громад.