Понад 4 млн гривень залучила Піщанка для покращення умов надання освітніх послуг

Асоціація продовжує серію репортажів про кращі практики використання коштів фонду Євросоюзу та інших міжнародних організацій. Цього разу мова піде про Піщанку та про УФСІ.

Піщанка –  районний центр Вінницької області, населення якого становить понад 5 тисяч осіб. В селищі є два садочки, дві школи, будинок культури, спортивна і музична школи, стадіон та краєзнавчий музей. Тут проживає багато молоді та дітей, тому створення належних умов для розвитку і дозвілля та задоволення їх потреб – головне завдання для чиновників району. Проте великих і потужних підприємств в області немає, а коштів вистачає хіба що на задоволення нагальних потреб району.

Коли в районі почули про  український фонд соціальних інвестицій (УФСІ), відразу приступили до написання проектів. Ідей виникло багато,та пріоритетним напрямком  стало  покращення умов для надання освітніх послуг та для перебування дітей в навчальних та дошкільних закладах. До впровадження обрано  3 мікропроекти, що стосувались енергоефективності та капітального ремонту: Піщанський ДНЗ «Райдуга», Піщанський НВК “Загальноосвітня школа I-III ступенів-гімназія”, та Студенянська ЗОШ  I-III ст.

У березні 2013 року до нас приїхали представники УФСІ. Ми об’їхали всі населені пункти району, показали всі потенційні об’єкти, – розповідає координатор проектів  Михайло Ковтюк.- За результатами таких візитів підготували 16 проектів, а з них для реалізації обрали 3, які  були найбільш соціально значущими. Наступним кроком стало зібрання коштів з громади, адже згідно з умовами фонду потрібно внести 20% власних інвестицій. Допомагали усі: і батьки учнів, і вчителі, і місцеві підприємці, депутати  та просто небайдужі жителі району. Спонсором виступила і Піщанська районна рада.

В дитячому садочку «Райдуга» повністю замінено покрівлю будинку, вікна та двері замінили на енергозберігаючі металопластикові,встановили рекуператори повітря, здійснили ремонт котельного обладнання та зовнішньої теплотраси. Загалом, кошторис робіт склав 1,5 млн гривень. Повна заміна крівлі та вікон значно полегшила дотримання температурного режиму в садочку. А перебування дітей тепер значно безпечніше і комфортніше.

В Студенянській ЗОШ I-III ступенів усі старі дерев’яні вікна та двері замінили на сучасні енергозберігаючі металопластикові. Понад 1.3 мільйона гривень вони отримали в рамках проекту українського фонду соціальних інвестицій.

У Піщанській школі-гімназії за рахунок коштів батьків в деяких учнівських кабінетах здійснено заміну вікон, – продовжує Михайло Олексійович, – проте їх більшість ще потребували негайної заміни. На ремонт УФCІ виділив 1млн 1240 тис гривень. За ці кошти поставлено 99 металопластикових вікна. Вони дуже якісні, відкриваються, мають двокамерні склопакети. Тепер наші діти не мерзнуть взимку та менше хворіють.

Директор НВК “Загальноосвітня школа I-III ступенів-гімназія” смт. Піщанки неабияк задоволена змінами в школі. Каже, що перебування дітей в школі стало значно комфортнішим. Крім того, учні і батьки на власні очі змогли побачити і відчути важливість застосування енергозберігаючих технологій.

 Діти, незалежно від того, де вони проживають: в місті чи селі, повинні мати гідні умови для навчання, а реалізація цього проекту в сільських школах дає таку можливість, – ділиться директор школи  Валентина Кирилівна.

Усі проекти, що реалізовувались в Піщанському районі, дозволили не лише покращити надання освітніх послуг, а й наглядно показали людям важливість застосування новітніх енергоощадливих технологій, змінили споживацький підхід громадян та підвищили їх культуру енергоспоживання. Задля інформування своїх же жителів про досягнуті спільні результати кожна громада у себе на об’єкті розмістила інформаційний стенд. У райдержадміністрації знаходиться спільний районний стенд. Такі стенди інформують населення не тільки про розвиток самого мікропроекту, а і про розвиток самої громади.

Довідка: Проект УФСІ направлений на  поліпшення умов життя бідних громад і вразливих верств населення, переважно в сільській місцевості, шляхом покращення якості соціальних та комунальних послуг та полегшення доступу до них;   розвиток потенціалу громад у вирішенні гострих соціальних проблем на місцевому рівні, а також розвиток потенціалу представників органів влади національного, регіонального та місцевого рівнів для сприяння реформуванню соціальної сфери через створення ефективних моделей соціальних послуг і розвитку стратегії їх адресності.

Проект         УФСІ  є одним з наймасштабніших у соціальній сфері України за напрямками діяльності та обсягами фінансування. УФСІ – є неприбутковою організацією, яку було створено Постановою Кабінету Міністрів України у квітні 2000 року з метою підготовки та виконання спільного Проекту Світового банку та Уряду України “Фонд соціальних інвестицій”.

IMG_5254 IMG_5257 IMG_5275 IMG_5277 IMG_5265 IMG_5240 IMG_5247