ПЕРЕМОЖЦІ 15-ГО ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ВЗЯЛИСЯ ЗА РЕАЛІЗАЦІЮ СВОЇХ ПРОЕКТІВ

3 липня під головуванням голови обласної Ради  Анатолія Олійника відбулася нарада-семінар з переможцями 15-го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. Головною темою для обговорення стали питання реалізації  проектів-переможців обласного конкурсу.

У заході взяли участь  перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Гижко, керівник Секретаріату обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк, заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Іннеса Ратушняк, директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук, заступник начальника управління, начальник відділу супроводження субвенцій Департаменту фінансів облдержадміністрації Олег Бабій, та експерт-координатор конкурсу проектів розвитку територіальних громад Віктор Іщук.

Розпочинаючи семінар, Анатолій Олійник зазначив, що з кожним роком механізм проведення цього конкурсу вдосконалювався та уточнювався, і як результат, сьогодні ми  маємо прозорий і відкритий конкурс, який громадам дає можливість покращити рівень життя та налагодити свій благоустрій.

Андрій Гижко в свою чергу додав, що громади, які отримали фінансування не в повному обсязі, все-таки реалізують свої проекти в повній мірі. Адже планується з обласного бюджету додатково виділити 8 млн гривень на дофінансування всіх проектів –переможців.

Віктор Вікалюк, керівник обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, під час свого виступу ознайомив присутніх з організацією експертної оцінки та визначенням переможців 15 обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. Керівник Секретаріату ВОАОМС  зазначив, що Асоціація завжди готова допомагати громадам-членам ВОАОМС з пошуком донорів та грантів, з написанням проекті та їх реалізацією.

– Приємно, що цьогорічний конкурс проектів розвитку громад побив усі рекорди – як в кількості поданих проектів, їх якості, так і в обсягах їх фінансування. Що стосується адміністрування, то нам вдалося налагодити майже автоматизований механізм. Оцінювання відбувалося вчасно, всі результати реєструвалися у спеціальній програмі, яка автоматично визначала переможців. Конкурсній Раді залишалось лише погодити ці дані та прийняти рішення у певних спірних питаннях. Ми, як адміністратор конкурсу проектів розвитку територіальних громад, зробили все можливе, аби визначення переможців було максимально простим, прозорим і чесним,  – мовив Віктор Вікалюк.

Віктор Васильович додав, що конкуренція серед проектів була дуже висока. Середній бал проектів, допущених до участі у конкурсі по загальному фонду бюджету, склав 82,45 балів (минулого року  – 77,01).

– Асоціація зробила все можливе, аби активізувати грантову діяльність в громадах. Протягом двох років ми проводили тренінги та  семінари, на яких навчали представників громад правилам написання та реалізації грантових проектів. Хочу наголосити, що участь в обласному конкурсі – це перший етап вашої грантової історії. Наступними кроками мають стати міжнародні грантові проекти. Всі ради отримали наші рекомендації щодо створення ресурсно-інформаційних Центрів у громадах, також готується розширений посібник щодо грантової діяльності. Сподіваюсь, що нашими спільними зусиллями нам вдасться досягти поставлених цілей та реалізувати низку міжнародних проектів. Адже проектна діяльністьце чудова можливість залучити додаткові кошти в громади, покращити благоустрій та розвивати свою громаду відповідно до європейських стандартів життя, – додав Віктор Васильович.

Віктор Іщук, експерт-координатор конкурсу проектів розвитку територіальних громад, поінформував присутніх щодо правил звітності учасників впровадження проектів розвитку територіальних громад.  Він наголосив на важливості дотримання термінів подання звітності, адже невчасне звітування може призвести до неприємностей, тобто з учасників-порушників правил, передбачених Положенням про Конкурс, зніматимуться бали з проектів, поданих наступного року.

Також в ході семінару йшлося про зміни та новації у проведенні 15 конкурсу проектів розвитку територіальних громад, про організацію експертної оцінки та визначення переможців 15 обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, про особливості реалізації проектів екологічного, про розподіл коштів, передбачених на організацію 15 обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, про місячні та фінальні звіти учасників впровадження проектів розвитку територіальних громад.

Нагадаємо, що участь в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад прийняло 735 проектів, з них 142 екологічних. Переможцями визнано 355 проектів,  з них  139 проектів екологічного спрямування.

Середній бал по області, допущених до участі у конкурсі по загальному фонду бюджету, склав 82,45 балів. Потреба в заявлених коштах з фонду конкурсу, по загальному фонду складає 63 898 010 грн. а виділено 15 420 000 що покриває 24,13%, базовий бюджет одного проекту складає 26 003,37 грн. Потреба в заявлених коштах з фонду конкурсу, по спеціальному фонду складає 17 026 473 грн. а виділено 15 000 000 що покриває 88,10%, базовий бюджет одного проекту складає 105 633,80 грн.

Із 355 проектів 220 проектів на сьогодні профінансовані в повному обсязі, решту планується дофінансувати додатковими коштами з обласного бюджету (в разі його перевиконання)