Основні напрямки і результати роботи Секретаріату Асоціації за 2016 рік

З початку 2016 року була затверджена нова структура і штатний розпис виконавчого органу Асоціації – Секретаріату:  проведено підбір кадрів, розроблені положення про структурні підрозділи Секретаріату – Центри, а також посадові інструкції для їх працівників. Запроваджено поквартальне і помісячне планування роботи Секретаріату.

Основні напрямки роботи Секретаріату Асоціації:

 • 0005Забезпечення комунікацій і двосторонніх зв’язків між Секретаріатом і громадами – членами Асоціації.
 1. Презентаційний тур по всіх районах області.
 2. Налагодження електронного двостороннього зв’язку( >80%)
 3. Сайт – на 2 мовах, 3.5тис. відвідувань на тиждень
 4. Газета «Вісник Вінницького самоврядування» – 5 випусків
 • Методична і практична допомога членам Асоціації в організації діяльності, вирішенні правових, господарських та інших проблем, впровадження кращих практик і досвіду для становлення і розвитку громад.
 1. Учбовий тур (разом із Вінницьким обласним Центром перепідготовки і навчання державних службовців і працівників місцевого самоврядування): -грантова діяльність,- PROZORRO, – е-самоврядування та інші напрямки.
 2. Створення серії методичних посібників «Бібліотека місцевого самоврядування»: «Особливості об’єднання територіальних громад в Україні», «Путівник замовника – по роботі в системі PROZORRO», «Методичні рекомендації для правильного написання проектів та отримання грантів». Посібники розіслані всім членам Асоціації.
 3. 0007Навчально-методичні семінари з питань використання кращих практик для розвитку територіальних громад: з запровадження кластеру по вирощуванню та переробці фруктів та ягід в с. Снітків Мурованокуриловецького району; по створенню кооперативів по переробці сільськогосподарської продукції; а також з вивчення досвіду по запровадженню та використанню енергоефективних та енергозберігаючих технологій.
 4. З метою вивчення передового досвіду та доведення до членів Асоціації було взято участь в багатьох заходах, інформація про які регулярно висвітлювалась на сайті Асоціації, у газеті «Вісник Вінницького самоврядування»
 5. В Асоціації сформована група експертів-консультантів для надання консультаційної правової допомоги посадовим особам органів місцевого самоврядування – членам Асоціації у здійсненні ними своїх повноважень. Було надано 59 консультацій.
 6. 0014Асоціацією з метою активізації співпраці з вітчизняними та міжнародними організаціями підписано ряд меморандумів, а саме:
 • з Програмою розвитку Організації Обєднаних Націй («ПРООН»);
 • З Регіональним центром надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області;
 • з Асоціацією «Укрсадпром»;
 1. спільно з Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА, організовано та проведено роботу по 13 Обласному конкурсу проектів розвитку територіальних громад.
 • 0020Створення мережі по підготовці грантових проектів – «грантової вертикалі». Відповідальні з грантової діяльності: в кожній районній раді – штатний працівник, відповідальний за грантову діяльність. В сільських та селищних радах – 2-3 особи на громадських засадах. Проведено виїзні семінари у всіх районах області, де навчання з написання грантових проектів пройшли 701 чол.
 • Промоційні і зовнішні зв’язки
 1. Інтерактивна карта для поширення інформації про інвестиційні можливості громад
 2. Репортажі для поширення передового досвіду (Липовецький, Чечельницький, Іллінецький, Піщанський, Мурованокуриловецький райони) через сайт, газету, ЗМІ.
 3. Асоціація активна у соціальних мережах: проводяться опитування та конкурси.
 • 0025Міжнародне співробітництво

Одним з найбільш важливих напрямків роботи Асоціації є розвиток міжнародного співробітництва та активізація міжнародної діяльності Асоціації та її членів.

 1. Корпус Миру
 2. Республіка Польща(Лодзь, Кельце): співпраця з Фундацією «ФЕРСО», Лодзинською Агенцією регіонального розвитку
 3. 12-15 грудня поїздка працівників місцевого самоврядування в Лодзь(Республіка Польща) – для перейняття досвіду впровадження реформ місцевого самоврядування
 4. Спільний проект Асоціації з польськими партнерами для вчителів
 5. 0028Проект для сільської молоді щодо питання самозайнятості.

Переглянути презентацію: prezentatsiya-na-zbory-novyj-variant