Об’єднані громади Вінниччини розширюють кордони співробітництва

Северинівська та Барська ОТГ  Вінницької області підписали Меморандум про  співпрацю і партнерство з реалізації проекту технічної допомоги Європейського Союзу –  Кластер «Яблуневий шлях».

Ідея проекту стала реальністю завдяки експертній підтримці Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «ULEAD з Європою», а  реалізація стала можливою в рамках програми «Мери за економічне зростання» (M4EG), що є  ініціативою  ЄС, яка розпочала діяльність у січні 2017 року в рамках Східного партнерства.

«Яблуневий шлях» – це можливість, яка дозволить використати потенціал галузі садівництва, збільшити додану вартість і залишити гроші на місцях. У результаті діяльності в межах проекту передбачено фінансову підтримку на створення туристичного шляху та вдосконалення існуючої рекреаційної інфраструктури в Северинівській та Барській ОТГ. Крім того,  на територіях громад будуть проводитись заходи, що сприятимуть створенню робочих місць та працевлаштуванню  місцевих жителів, які займаються туристичною діяльністю», – пояснив  Олег Левченко, директор ВЦРМС.

Підписантами Меморандуму стали голови  Северинівської та Барської ОТГ, а також  директори Департаменту  міжнародного співробітництва та регіонального економічного  розвитку  і  Департаменту агропромислового розвитку, екології та приодних ресурсів  Вінницької облдержадміністрації.

« Вінниця – лідер в галузі садівництва, у нас закладено 4 тис га садів за інтенсивною технологією, а всього –  26 тис га, з них 87% – кісточкові насадження, 30% – зерняткові. Але ми маємо можливість розвивати галузь і в напрямку туризму, адже Вінниччина  – край історичних сортів, наприклад «анотонівка» – це  подільський  сорт яблук. Ми розглядаємо українське яблуко не тільки як експортний продукт – 15 млн дол склав експорт тільки за минулий рік, а й як привабливий продукт для розвитку територій. У нас є можливості ровивати туризм, створювати робочі місця і готувати професійні кадри, адже на території Северинівської ОТ є Чернятинський сільськогосподарський навчальний заклад», – зазначив  Микола Ткачук, директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природніх ресурсів  Вінницької облдержадміністрації.

«У нс є промисловість, інвестиційна  база, людський потенціал і ми вдячні Вінницькому ЦРМС,  ОДА, ЄС, експертам за підтриму розвитку нашої громади. Минулого року ми провели  Apple Bar – перший  яблучний фестиваль, до нас приїхали багато виробників, бізнесменів і ми зрозуміли – немає конкуренції, навпаки –  є консолідація і взаємопідтримка, ми рухаємось в одному напрямку – сильні громади та високий рівень життя людей», – наголосив  Артур Цицюрський, голова Барської ОТГ.

Проект реалізується на територіях Барської та Северинівської ОТГ Вінниччини протягом 27 місяців і передбачає відновлення інфраструктури, створення виробничих потужностей з переробки  продукції садівництва та розвиток туристичної бази громад.