На Вінниччині у маленькому селі іноземці ремонтуватимуть стареньку хату і вивчатимуть українські традиції

З 8 по 22 липня у селі Стіна Томашпільського району відбудеться міжнародний робітничий табір «Image Mapping – 2018». Його учасниками стануть іноземні волонтери з п’яти держав – Франції, Італії, Австрії, Польщі, Нідерландів, а також представники вітчизняних неурядових організацій. Координуватиме роботу волонтер з Австрії Ніколаус Катцльбергер. Він розповідає, що організатори розраховують щонайменше на 15 осіб. Усі витрати покриваються. Головна вимога для учасників – володіння англійською мовою на побутовому рівні. А загальна мета табору – налагодити міжкультурний діалог між учасниками та місцевими жителями.

«Наше завдання полягає в тому, щоб напрацювати шляхи розвитку цієї території, а також навести порядок у «Еко-центрі» – це старенька хатина, яку наша організація придбала для створення осередку стимулювання сільських ініціатив у освіті, екологія, розвитку громади, – долучається до розмови співорганізатор проекту, голова ГО «Наше Поділля» Юрій Степанець. – Учасники табору будуть ремонтувати садибу, використовуючи тільки еко-технології, як це було в давнину. Займатимуться будівництвом туалетів, душових кабін, компостеру. Також складатимуть туристичні маршрути і спілкуватимуться з місцевими жителями, розпитуючи їх про традиції Стіни, де зберіглася особливо цікава техніка вишивки, яку в народі називають «кучері». За результатами роботи буде створений інформаційний стенд про особливості цього села, який буде написаний українською та англійською мовами і розміщений при в’їзді чи в центрі Стіни».

«Еко-центр» у Стіні відкрили ще минулого року. За цей час його засновники ініціювали кілька міні-проектів, серед яких були аудіо-візуальні табори, було проведено свято села Стіна у Вінниці, місцеві діти стали учасниками молодіжних обмінів у Польщі. Тепер діяльність «Еко-центру в Стіні» продовжується проведенням міжнаціонального робітничого табору «Image Mapping», який підтримують міжнародні донори.

Під час роботи табору, а саме 18 липня, за підтримки Французького культурного центру у Стіні відбудеться виступ французької молодіжної рок-групи Brok, що приїжджає із туром в Україну. Вони виступатимуть на території місцевого будинку культури. На розігріві у них буде сільський дитячий хор «Русавочка».

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото з Facebook-сторінки «Еко-центр у Стіні»