«Енергія сонця для нічного освітлення вулиць»

Проект «Енергія сонця для нічного освітлення вулиць»  

Територіальна громада:  Клекотинська,  Шаргородський район

Керівник проекту: Гладиш Леонід Леонідович

Місце роботи, посада керівника проекту: Нафто-перекачувальна  станція «Камяногірка»,інженер електрохімічного захисту

Контактний телефон керівника проекту, факс, E-mail: 096-007-67-13, powercohesion@ukr.net

Проблема, на реалізацією якої спрямований проект: У населеному пункті склалась негативна ситуація з  освітленням вулиць у темну пору доби, в зв’язку з виходом з ладу мереж  освітлення збудованих ще у 80-х роках минулого століття і відсутності таких мереж по більшості вулиць села. На даній ділянці довжиною  540м по вулиці Вишнева з №1-№32  електричні мережі влаштовані таким чином, що опори ліній електропередач відсутні. Таким чином  щоб спорудити мережу вуличного освітлення необхідно збудувати лінію електропередач, що є дуже дорого. На даній ділянці вулиці, яка знаходиться у центрі села  дуже інтенсивний рух пішоходів та автотранспорту в тому числі вантажного і транзитного.  Відсутність вуличного освітлення негативно впливає на аварійну ситуацію на дорогах, криміногенну ситуацію у селі та погіршує якість і безпеку  пересування пішоходів сільськими дорогами.  Також у  зв’язку з ростом цін  у 2,4 рази  з 01.01.2016 р.  на електроенергію для  вуличного освітлення, доцільно вишукувати  альтернативні джерела енергії для  вуличного освітлення. Тому на даній ділянці вулиці Вишнева доцільно спорудити автономні освітлювальні установки  вуличного освітлення на сонячних елементах

Мета проекту Створити   мережу вуличного освітлення на альтернативних джерелах електроенергії (сонячних елементах) з системою мікропроцесорного керування. Використати у створенні такої інноваційної системи вуличного освітлення всі прогресивні, новітні, екологічні безпечні технології. Залучити інтелект, знання, вміння ресурси, матеріали  українських виробників, підприємців і підприємств,  також залучити місцевих  винахідників, інженерів електротехніків  та програмістів.  Впроваджувати  у народному господарстві більш широке використання альтернативних джерел енергії.

 

Проведено наступні заходи в ході реалізації проекту:

  1. Розроблено проектно-кошторисну документацію «Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення по вулиці Вишневій в селі Клекотина у відповідності до конкурсного проекту «Енергія сонця для нічного освітлення вулиць»».
  2. Виконано експертизу проектно-кошторисної документації.
  3. Визначено виконавця будівельно-монтажних робіт по капітальному ремонті обладнання в системі електронних закупівель за ідентифікатором в ЦБД UA-2016-10-11-000311-c.
  4. Укладено Договір і оплачено аванс ТОВ «Ніка-СВ» за виконання капітального ремонту мережі вуличного освітлення.
  5. Виконуються завершальні роботи по капітальному ремонту.
  6. Проведення загальних зборів жителів територіальної громади та звітування перед громадськістю про виконання проекту, буде у березні 2017 року на загальних ( звітних) зборах.

До реалізації проекту були залучені:

– ТОВ «Ніка-СВ»

– Клекотинський  дошкільний освітній заклад  «Сонечко»

– ГО «Сила єдності громад

-ПП «Зето

– ПП «Юхимівське»

-Приватний підприємець С.А. Шмігель

Вартість проекту – 203000 грн., в тому числі:

З фонду конкурсу –70000 грн.

З місцевого бюджету – 109810грн.

З бюджету партнерів – 23190 грн.

Кошти заплановані на реалізацію проекту, використані наступним чином за проектно-кошторисну документацію – 8000 грн, а  58500грн оплачено аванс за виконання будівельно-монтажних робіт, на суму 136500 грн взято юридичне зобов’язання  за виконанні роботи, які будуть проплаченні в лютому 2017року відповідно до Додаткової угоди в зв’язку з закінченням поточного 2016 фінансового року. 

Звіти про реалізацію проекту надавались виконавчому адміністратору своєчасно.

На початку впровадження даного проекту, з метою оприлюднення інформації щодо старту, ходу і результатів реалізації проекту було проведено наступні заходи:

– були проведені робочі зустрічі з депутатами сільської ради, на яких було обговорено проведення контролю за ходом реалізації проекту;

– надано звіт на громадських  обговореннях по питанню обєднання громад         с. Клекотина та с.Мурафа;

– на сесії сільської ради та в системі електронних закупівель  оприлюднено договір з виконавцем робіт.