Дебатні клуби тривають

9 – 10 лютого  на базі КНВЗ «Вінницька академія безперервної освіти» пройшов дводенний семінар у рамках спільного польсько-українського проекту «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області. Видання 2 ». Семінар є першим етапом спільного проекту обласної Асоціації органів місцевого самоврядування та Фундації «Ферсо» (Республіка Польща) за підтримки Маршалківської управи Лодзинського воєводства Республіки Польща.

На початку заходу всі охочі мали змогу ознайомитись з виставкою світлин польського фотографа Лукаша Швітуняка «Лодзинське воєводство у фотографіях». Виставка  присвячена 10 – річчю співпраці Лодзинського воєводства з містом Вінниця.

«Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області» –  проект для студентів і викладачів з районів і малих міст Вінницької області. Його мета полягає в тому, щоб розвинути навички, корисні для функціонування в демократичному суспільстві, такі як робота в команді, «критичне мислення», міжособистісна комунікація, публічне представлення своєї позиції в дискусії, дослідження і належного представлення аргументів. Викладачі з 27 районів області дізнаються, як наділити учнів навичками використання методу «Оксфордських дискусій».

Минулого року Асоціація органів місцевого самоврядування вже реалізовувала  такий проект. Він вийшов досить успішним та отримав багато схвальних відгуків від його учасників. Тому цього року вирішили продовжити проект, дещо змінивши його умови.

У відкритті семінару взяли участь голова Вінницької обласної Ради, голова Асоціації Анатолій Олійник, консул Республіки Польща у Вінниці Пшемислав Шиманські, керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк, віце-президент Фундації «Ферсо» Ярослав Ващик, координатор проекту «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області Урсула Малінська, інспектор відділу міжнародного співробітництва Маршалківської управи Лодзинського воєводства Міхал Петранек, а також 27 педагогів Вінниччини.

Відкриваючи семінар, Анатолій Дмитрович зазначив, що проект, який реалізовує ВОАОМС,  матиме значний позитивний результат не лише для Вінницької області, а й для розвитку демократичного суспільства країни, адже молоді люди з навичками правильно висловлювати свою думку та захищати інтереси, як свої так і суспільства є основою для соціальних змін.

– Минулого року Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування  вперше і досить успішно взяла участь у написанні міжнародних проектів і найцікавішим серед усіх став саме проект з фундацією ФЕРСО щодо створення дебатних клубів у наших школах, – сказав Анатолій Олійник. –  Минулого року в рамках першого етапу цього проекту 27 наших вчителів з усіх районів області їздили в Лодзь і впродовж тижня у навчальних закладах ознайомлювались з роботою шкіл воєводства. Вчителі навчалися, як використовуючи оксфордські дебати, вкоренити ці якості в учнів. І я бачив як позитивно вплинув цей проект на розвиток навичок у наших дітей. По завершенню другого етапу ми проведемо спільну конференцію для тих, хто пройшов цей шлях, для того щоб вони активізували учнівську молодь. Адже одним із завдань проекту є те, щоб діти, які працюють за цією методикою (принаймні 10% шкіл в області) на майбутнє обмінювалися досвідом та проводили міжшкільні дебати.

Цього року коло навчальних закладів розширено і знову 27  педагогів спочатку пройдуть перші навчання у Вінниці, потім відвідають Польщу для проведення занять. По поверненню з Польщі вчителі допоможуть учням 9-11 класу створити Дебатні клуби в своїх школах – формально їх створити, написати статут, а також організувати та провести дебати. Проект закінчиться публічними дебатами, учні покажуть свої вміння для себе та запрошених гостей. Самі дебати будуть записані та розміщені для огляду в Інтернеті.

Віктор Вікалюк у свою чергу додав, що проект «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області» є надзвичайно важливими для сьогодення. Адже вміння представляти свої інтереси, правильно їх аргументувати та відстоювати, переконуючи інших – це показник цивілізованого демократичного суспільства.

– Асоціація органів місцевого самоврядування зосереджує навколо себе понад 1млн 300 тис жителів Вінницької області, з яких переважну більшість становить молоде покоління. І нині саме молодь творить майбутнє країни. Красномовні лідери, наділені ораторськими вміннями, є основою соціальних змін та розбудови громадянського суспільства, і вони повинні бути людьми, які розуміють, про що вони говорять, мають своє бачення та є відкритими до обговорень, зміни своїх  поглядів, пошуку контраргументів,  -мовив Віктор Вікалюк.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся консул Генконсульства Республіки Польща у Вінниці Пшемислав Шиманські. Він додав, що українцям варто переймати досвід Польщі у реформуванні освіти, розбудові громадянського суспільства.

Віце-президент правління Фундації  ФЕРСО Ярослав Ващик зазначив, що проект став успішним завдяки співпраці  Вінницької асоціації органів місцевого самоврядування та та Фундації ФЕРСО за підтримки Маршалківської управи Лодзинського воєводства Республіки Польща.

Згідно з умовами проекту, вчителі, котрі пройшли навчання з методів «Оксфордських дискусій», мають сприяти створенню в своїх школах дебатних клубів, в яких число учасників має бути більше 8-ми осіб.

Наступний етап – навчальний візит освітян області до Лодзинського воєводства Польщі, –  відбудеться наприкінці березня 2018 року.

IMG_1323

IMG_1402IMG_1433IMG_1437IMG_1441IMG_1453IMG_1464IMG_1476IMG_1489IMG_1495IMG_1507 IMG_1516 IMG_1528

IMG_1371IMG_1461