Завершується українсько-польський проект «Школа молодих спікерів – дебатні клуби. Видання 2»

 

14 травня відбулось підсумкове засідання щодо проведення завершальної стадії спільного українсько-польського проекту «Школа молодих спікерів – дебатні клуби. Набір 2018». Проект реалізовується в рамках Програми «RITA» спільно з Фондом  Освіти та Розвитку Громадського Суспільства та Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування. Фінансова підтримка – Маршалківська управа Лодзинського воєводства. Участь в обговоренні завершального етапу проекту взяли голова обласної Ради Натолій Олійник, керівник секретаріату обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк, заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Чорна, працівники Асоціації, начальники відділів освіти райдержадміністрацій, вчителі та директори шкіл – учасники дебатних клубів та представники Вінницької академії неперервної освіти.

– Вже другий рік поспіль Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування плідно співпрацює з Лодзинським воєводством Республіки Польща в реалізації проекту «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області». Минулого року  ми отримали масу позитивних відгуків від учасників проету – вчителів і дітей. В наш час, коли відбувається реформування освіти та її перехід на новий рівень, такі проекти є вкрай необхідними. Вони вчать молодь мислити, відстоювати свою точку зору, та презентувати себе як особистість. Сподіваюсь, що у 2019 році наша співпраця з Фундацією «Ферсо» розшириться та охопить інші напрями, – зазначив голова обласної Ради Анатолій Олійник.

«Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області. Набір 2018 р»  – це проект для учнів та вчителів зі шкіл Вінницької області.  Ціль проекту – розвиток навичок, що потрібні для функціонування в демократичному суспільстві, таких як праця в колективі, «критичне мислення», міжособистісна комунікація, публічна презентація своєї позиції  в дискусії, пошук та презентація аргументів. Вчителі з 27 районів Вінницької області навчались використовувати оксфордські дебати для навчання учнів 9-11 класів.

27 вчителів стали учасниками дводенного навчання у м. Вінниці, тижневого  навчального візиту до Лодзі  і декількох підсумкових зустрічей у Вінницькій області. Цього разу частину подій перенесена безпосередньо до шкіл. Відбудеться чотири дебати на території області і 1 конференція в самій Вінниці. Дебати пройдуть в школах Тиврівського, Немирівського, Літинського та Вінницького районів з 31 травня по 2 червня.

На фінальну частину заходу запрошені вчителі  шкіл в межах кожного з 4 районів, 10 найактивніших учасників минулорічного реалізованого проекту «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій  області 2017 року» та 40 вчителів з міста Вінниці, які зацікавлені  у використанні методики роботи з учнями.